To przedszkole dobrze przygotowuje do szkoły

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tytuł „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły” zdobyło Publiczne Przedszkole nr 22 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu. Placówka zajęła II miejsce w ministerialnym konkursie, którego celem jest promowanie najciekawszych przedsięwzięć przygotowujących dzieci do bezstresowego przejścia na kolejny etap edukacji.

Finał konkursu odbył się 7 marca w Poznaniu, a wyniki ogłoszono podczas Wojewódzkiej Gali Konkursu. Dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcy odebrali z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Elżbiety Walkowiak oraz wojewody Piotra Florka.

Nasze przedszkole wzięło udział w kategorii „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”. Celem naszych nauczycieli jest łagodne i bezstresowe przeprowadzenie dzieci z przedszkola do szkoły – mówi Grażyna Stępniewska, dyrektorka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu. – W tych działaniach wspiera nas Rada Rodziców. Sąsiedztwo szkoły i przedszkola, zlokalizowanych w jednym budynku umożliwia przedszkolakom poznanie otoczenia szkoły i nauczycieli. Dzieci znają swoją „nową panią”, pomieszczenia szkolne, co wpływa bardzo pozytywnie na psychikę przyszłych uczniów. Jako przedszkole podejmujemy w tym zakresie wiele działań, opracowany została program współpracy między przedszkolem, a szkołą.

11 kwietnia placówka będzie reprezentować Kalisz i Wielkopolskę na Ogólnopolskiej Gali w Warszawie. RED, fot. PP 22

źródło: http://www.faktykaliskie.pl/to-przedszkole-dobrze-przygotowuje-do-szkoly

Share.

About Author