W niedzielę 30 czerwca br. na osiedlu Szczypiorno odbył się festyn rekreacyjno – sportowy pt. „Powitanie wakacji”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Szczypiorniak oraz Rada Osiedla Szczypiorno. Festyn odbył się przy ul. Gościnnej na osiedlu Szczypiorno. Mimo początkowo niesprzyjającej aury na festynie pojawiło się około  150 osób. Ci co zdecydowali się przyjść na szczęście nie spotkał deszcz. Festyn rozpoczął się o godzinie 10 i do godziny 12 trwała część sportowa. Rozegrany został mecz w piłkę nożną pomiędzy reprezentacją Szczypiorna, a drużyną młodzika młodszego Kaliskiego Klubu Sportowego prowadzonego przez Jakuba Szczepaniaka. Mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla KKS-u Kalisz. Warto wspomnieć, że obie drużyny dopingowali zarówno rodzice jaki i pozostali uczestnicy festynu. Po meczu odbył się konkurs rzutów karnych,  którego nagrodą dla zwycięzcy był szalik Kaliskiego Klubu Sportowego.

Po części sportowej od godziny 12 na płycie boiska pojawiły się kolejne atrakcje zaplanowane na ten wyjątkowy dzień. Związek Kynologiczny w Kaliszu zaprezentował swoje psy.  Przedstawiono pokaz tresury obronnej, w wykonaniu owczarków niemieckich. To wydarzenie spotkało się z wielkim zainteresowaniem uczestników, którzy zgromadzili się tego dnia na terenach rekreacyjnych w Szczypiornie. Nie zawiodło również Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego, którzy tego dnia zaprezentowali swój nowy nabytek – samobieżną haubice „goździk”.  Wśród atrakcji można było również zobaczyć sprzęt strażacki OSP Boczków. Dzięki straży miejskiej każdy uczestnik festynu mógł nieodpłatnie oznakować swój rower. O godzinie 12:30 chętni mogli zwiedzić schrony Przedmościa Kalisz, zwanej również Kaliską Linią Maginota. Pilotem około 25 osobowej wycieczki po bunkrach było Stowarzyszenie Miłośnicy Historii Wojen – Kalisz. W wyprawie tej, towarzyszyła grupa rekonstrukcyjna 70 Pułku Piechoty z Pleszewa. Dzięki uprzejmości Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej została udostępniona nam infrastruktura techniczna w postaci namiotów, ławek oraz stołów. Impreza zakończyła się o godzinie 14.

Podczas festynu uczestnicy mogli skosztować pysznej wojskowej grochówki, gzika z ziemniakiem, chleba ze smalcem oraz innych smakołyków przygotowanych tego dnia.

„Wszystkim serdecznie dziękuje za okazaną pomoc przy organizacji festynu na naszym osiedlu” – powiedział Tomasz Chajduk – prezes Stowarzyszenia Szczypiorniak.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 + = dziewięć