APEL DO WSZYSTKICH POSIADAJĄCYCH PAMIĄTKI DOTYCZĄCE SZCZYPIORNA

W związku z otwarciem Izby Pamięci Szczypiorna na początku listopada 2013 roku Stowarzyszenie Szczypiorniak zwraca się z prośbą o udostępnienie wszelkich pamiątek związanych ze Szczypiornem w latach minionych. Prosimy o udostępnienie zdjęć, relacji z imprez, dokumentów, starych legitymacji, odznak, dokumentów dotyczących Szczypiorna oraz wycinków z gazet itp. pamiątek. Zebrane materiały historyczne i informacje posłużą do zaprezentowania ich w Izbie Pamięci zwiedzającym.

Być może na Państwa strychach lub w piwnicach znajduje się wiele, starych cennych dla naszej małej ojczyzny pamiątek dotyczących historii Szczypiorna. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 601846767 lub na adres poczty elektronicznej: tomaszchajduk@gmail.com, a także w siedzibie Izby Pamięci Szczypiorna przy ul. Wrocławskiej 189 w Kaliszu (- po uzgodnieniu telefonicznym).
Obecny zarząd Stowarzyszenia Szczypiorniak w Kaliszu, którego mam zaszczyt być prezesem, dołoży wszelkich starań, by zostały one właściwie wyeksponowanie i pokazane nie tylko społeczności lokalnej, ale wszystkim zainteresowanym. Oczywiście, jeżeli Państwo postanowią zachować je nadal w swoim posiadaniu, to niezwłocznie po skopiowaniu lub opisaniu zwrócimy je właścicielom.
Prosimy wszystkich, którzy zechcą nam pomóc w tej sprawie o kontakt.

Tomasz Chajduk


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 5 = osiem