W dniu 12 maja 2014 r., w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu,  prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Łukasz Kamiński wygłosił dla słuchaczy szkolenia zawodowego wykład, pt.: Internowani w stanie wojennym. Było to spotkanie, zorganizowane wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej, w ramach porozumienia o współpracy, zawartego w styczniu 2013 r. pomiędzy Oddziałem IPN w Łodzi a COSSW w Kaliszu.
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej przybył do ośrodka wraz z dyrektorem Oddziału IPN w Łodzi, Markiem Drużką oraz głównym specjalistą, Antonim Galińskim. Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, płk Danuta Kalaman zaprosiła gości do Izby Tradycji, w której zaprezentowano wystawę szabel i pałaszy. Prezes IPN dokonał wpisu w księdze pamiątkowej. W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno, Edward Prus, który po wykładzie zaprosił gości do Muzeum Historii Szczypiorna.
Dla słuchaczy i kadry to doskonała lekcja historii o okresie tak ważnym dla wielu Polaków i ich rodzin. W przededniu 25. rocznicy zwycięstwa obozu „Solidarności”, doskonale wpisała się w ramy wszechstronnego szkolenia i edukacji funkcjonariuszy Służby Więziennej z najnowszej historii Polski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− dwa = 6

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>