Płk Danuta B. Kalaman wyróżniona Odznaką Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Za to, że „obok codziennych obowiązków służbowych, wspiera akcje charytatywne, edukacyjne i prospołeczne organizowane przez kadrę i słuchaczy ośrodka na rzecz miasta Kalisza i społeczności lokalnej. Jest pomysłodawcą zakładania żonkilowych Pól Nadziei na Ziemi Kaliskiej, propagując wolontariat w opiece hospicyjnej. Osobiście wspierała i pomagała  inicjatorom założenia muzeum Historii Szczypiorna oraz powstania boiska sportowego na osiedlu Szczypiorno. Dba o dobrą współpracę zarówno z instytucjami w Kaliszu, Polsce jak i kontakty międzynarodowe”, podkreślano w piątek, 6 czerwca br., w auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Kaliszu, w czasie uroczystej Sesji Rady Miejskiej Kalisza.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Kalisza, zainaugurowała przypadające na ten weekend główne obchody Święta Miasta Kalisza. Podczas uroczystości wręczono także Nagrody Miasta Kalisza. Honorowe obywatelstwo otrzymał Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Obok komendant ośrodka, Odznaką Honorowego Przyjaciela Miasta Kalisza, wyróżniona została osoba, która po części z ośrodkiem szkolenia w Kaliszu jest związana, to Pani Generałowa Eugenia Pastuszek. Pani Eugenia jest córką legionisty z Armii Hallera. To dzięki jej staraniom, Zespół Szkół przy ul. Wąskiej, przyjął imię „Zesłańców Sybiru”, a Związek Sybiraków ufundował sztandar szkolny. Również usilne starania o upamiętnienie męczeństwa Sybiraków zaowocowały w Kaliszu nazwą skweru i umieszczonym nań obeliskiem. Pani Eugenia Pastuszek jest członkiem Koła Terenowego, Krajowego Związku Emerytów i Rencistów przy COSSW w Kaliszu.

Tekst: mjr Joanna Kempa

http://www.faktykaliskie.pl/honorowi-i-zasluzeni-uroczysta-sesja-rady-miejskiej-kalisza

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/uroczysta-sesja-rady-miejskiej-rozpoczela-swieto-miasta,2308706,t,id.html#90d9d2ca146a5950,1,3,60

Share.

About Author