Żonkilowe święto w COSSW w Kaliszu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W dniu 10 maja  br., na terenie strzelnicy ośrodka, przy akompaniamencie zespołu i wokalistów STUDIA ARTMUZ, występie Olafa Bressy, finalisty programu „Mam talent”, występów dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu, pokazów tresury psów zorganizowanej przez Związek Kynologiczny w Kaliszu, Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz–Dobrzec, edukowano oraz uwrażliwiano wszystkich obecnych, na potrzeby osób starszych, chorych, niepełnosprawnych oraz propagowano potrzebę wspierania hospicjów. Na terenie ośrodka wystartował III „Bieg Nadziei”, a uczestnikami byli funkcjonariusze COSSW, dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z Ekonomika.

Akcja edukacyjna rozpoczęła się już w zeszłym roku, tuż po posadzeniu 300 cebulek żonkili, wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej n 23 w Kaliszu, dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu – Szczypiornie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Ogłoszono konkursy: na najciekawsze przebranie, konkurs plastyczny, fotograficzny oraz na projekt tabliczki informacyjnej o Polach Nadziei, powstałych na terenie COSSW w Kaliszu. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło w czasie finału „Żonkilowych Pól Nadziei”.

W przygotowaniach do finału nie zabrakło wolontariuszy wśród słuchaczy szkolenia zawodowego na pierwszy stopień podoficerski SW. Samorząd słuchaczy włączył się do działań. Słuchacze ufundowali nagrody za udział w konkursach i słodycze dla dzieci. Swój wkład w akcję edukacyjno – charytatywną w dniu 10 maja br., mieli również absolwenci szkolenia zawodowego na pierwszy stopień oficerski SW, którzy w czerwcu uczestniczyć będą w uroczystej promocji oficerskiej. Słuchacze zebrali kosz słodyczy dla dzieci uczestniczących w festynie. Do akcji włączyli się również skazani z Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim, którzy przyjechali wraz z wychowawcami i prezentowali wykonanie papierowych żonkili wśród uczestników festynu. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, złożone zostały zamówienia na wykonanie żonkili. Papierowe żonkile, w postaci broszek wykonali również skazani z AŚ w Opolu i ZK Nr 1 w Strzelcach Opolskich. Każdy gość, wchodzący na teren ośrodka uhonorowany został właśnie żonkilową broszką. Zainteresowaniem cieszył się również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentowany przez funkcjonariusza COSSW oraz strzelanie na strzelnicy pod okiem wykładowców zespołu szkolenia strzeleckiego.
Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, płk Danuta Kalaman, podziękowała wszystkim darczyńcom, ludziom wielkiego serca, za wkład w organizację i przygotowanie festynu. Przede wszystkim Prezydentowi Miasta Kalisza, który objął przedsięwzięcie honorowym patronatem, przewodniczącemu Rady Osiedla Szczypiorno, który ufundował poczęstunek: grochówkę, gzikę z chlebem (wielkopolską potrawę), dyrekcjom szkół, które wzięły udział i włączyły się do organizacji III finału Żonkilowych Pól Nadziei w COSSW, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wlkp. za wspieranie kampanii cebulkami żonkili, występującej młodzieży, słuchaczom oraz pracownikom.

Tekst: mjr Joanna Kempa

Share.

About Author