Koszulki, plakaty, bilety, archiwalne zdjęcia i inne pamiątki. To wszystko z różnych okresów funkcjonowania Kaliskiego Klubu Sportowego można zobaczyć w Muzeum Historii Szczypiorna przy ulicy Wrocławskiej. W piątek otwarto wystawę, która stanowi wstęp do obchodów 90-lecia istnienia KKS-u.

Na ekspozycji znaleźć można liczne pamiątki związane z długą historią niebiesko-biało-zielonych. Organizatorzy zgromadzili m.in. koszulki meczowe z lat 90. Są też bilety z jeszcze wcześniejszego okresu. Oprócz tego każdy może obejrzeć archiwalne plakaty, legitymacje piłkarzy, dyplomy, puchary, zdjęcia, proporczyki oraz gadżety kibicowskie. Jak podkreślają organizatorzy, to prawdziwa gratka dla kibiców piłkarskich.

– Trudno nam było zebrać wszystkie wystawione materiały, gdyż niemal każda pamiątka znajdująca się na wystawie pochodzi od innej osoby – mówi nam Tomasz Chajduk, organizator wystawy i prezes Stowarzyszenia „Szczypiorniak”. – Pomogli nam oldboje, działacze klubu, a także kibice, za co wszystkim serdecznie dziękuję – dodaje.

ystawa ma charakter tymczasowy i potrwa około 2-3 tygodni. Wstęp jest wolny. – Zbliża się 11 listopada, a że Szczypiorno kojarzy się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, to chcemy wkrótce przywrócić stałą ekspozycję. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych historią KKS-u do odwiedzania nas w najbliższych dniach – zakończył Tomasz Chajduk.
Michał Sobczak
Organizatorzy wciąż zachęcają do udostępniania pamiątek związanych z Kaliskim Klubem Sportowym. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 601 846 767 lub mailowy: tomaszchajduk@gmail.com.

http://www.faktykaliskie.pl/historia-kks-u-na-wystawie-w-szczypiornie-foto