Radni wygospodarowali 3 mln złotych na odpady w Szczypiornie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uchwała ws. zabezpieczenia 3 000 000 zł na wywóz niebezpiecznych odpadów pozostawionych w magazynie przy ulicy Wrocławskiej została pozytywnie przegłosowana na ostaniej sesji Rady Miasta. Środki zostały zabezpieczone w budżecie na 2015 rok.

3 głosów “za”, 1 głos “przeciw” i 7 głosów “wstrzymujących” – to wynik głosowania za przyjęciem całej uchwały budżetowej wraz z zabezpieczeniem 3 mln zł na odpady w Szczypiornie.

Uchwała ws. zabezpieczenia środków na usunięcie bomby ekologicznej pojawiła się już 16 czerwca podczas posiedzenia komisji. Jak się okazało uchwała nie została wcześniej zapisana, jako punkt obrad, dlatego radni zdecydowali o przełożeniu tematu na kolejne zebranie – 23 czerwca.

23 czerwca podczas obrad 4 połączonych komisji Rady Miejskiej Kalisza radny opozycyjnej PO Dariusz Grodziński zgłosił wniosek, aby całą uchwałę w sprawie zmian w budżecie głosować pozytywnie, tylko wyłączyć z niej te 3 mln zł na “wydatki bieżące”. Wszystkie trzy komisje zdecydowały o wyłączeniu tych 3 mln zł z uchwały, a pozostałe zmiany w budżecie uchwaliły. Tym razem jednak głosowanie nie było zgodne, ponieważ radni koalicji już tylko wstrzymali się od głosu – mówi radny PO Dariusz Grodziński.

Więcej na www.calisia.pl

Share.

About Author