Boisko w parku

Teren placu rekreacyjnego należy do miasta, jednak w ramach współpracy zostało przekazane Radzie Osiedla Szczypiorno. W wakacje 2011 roku postanowiliśmy plac rekreacyjny znajdujący się przy ul. Gościnnej wysprzątać i nadać prawdziwy charakter temu miejscu. Początkowo zakres prac dotyczył demontażu pozostałości metalowego płotu znajdującego się od ul. Goscinnej oraz wykopaniu zardzewiałych starych bramek, które zagrażały bezpieczeństwu osób przebywających na tym terenie. Następnie zajęliśmy się środkową częścią placu – miejsca w którym znajdowało się boisko do piłki nożnej. Miejsce to zostało przeorane oraz zrekultywowane pod przyszłe boiska sportowe. Wtedy też postanowiono że na ternie tym znajdować się będą boiska trawiaste do:

  • piłki nożnej
  • siatkówki
  • koszykówki

mapsNastępnie wykarczowaliśmy drzewa – samosiejki od strony ul. Gościnnej, parku oraz firmy Tontor. Zlikwidowano stare przęsła płotu betonowego oraz wysprzątano wszystkie śmieci znajdując się w obrębie placu rekreacyjnego. Odpadów było bardzo dużo – począwszy od starych butelek, papierków śmieci komunalnych kończąc na starych meblach czy też kafelkach łazienkowych. Śmieci te, w ramach współpracy wywiozła nieodpłatnie straż miejska na wysypisko śmieci.

Czyli na boisko zostały wykonane następujące prace:

  • uporządkowany został teren całego boiska,
  • dokonano oprysku chwastów na całym terenie środkiem chwastobójczym,
  • wykoszono trawy na płycie i wokół boiska,
  • zaorano obszaru płyty boiskowej,
  • posiano trawy,
  • zlikwidowano stare zagrażające bezpieczeństwu płot.

plangotowyWspółpraca z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej zaowocowała, że słuchacze czynnie włączyli się w zagrabienie obszaru pod przyszłe boiska. Kolejną rzeczą jesienią 2012 roku było już tylko wysianie trawy. Wszelkie prace wykonaliśmy nieodpłatnie jako Rada Osiedla Szczypiorno oraz Stowarzyszenie Szczypiorniak. Pieniądze na trawę zostały przekazane przez Urząd Miejski w Kaliszu. Poniżej kilka zdjęć z porządków na terenie placu rekreacyjnego.

Zobacz pozostałe zdjęcia z etapów prac na placu rekreacyjnym

Zobacz artykuł dotyczący współpracy z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Służby Więziennej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 + = jedenaście