Szkoła podstawowa nr 21

Najświeższe informacje związane ze Szkołą Podstawową znajdują się na stronie internetowej szkoły

http://szkola-szczypiorno.pl/

Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu mieści się na osiedlu Szczypiorno. Nosi imię Legionów J. Piłsudskiego. W budynku szkoły znajduje się Publiczne Przedszkole nr 22, obie placówki tworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kaliszu.

Do szkoły uczęszczają dzieci z osiedla i okolic. W szkole mieści się 6 oddziałów, a wiec klasy I, II, III, IV, V, VI. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w systemie jednozmianowym (zawsze od godziny 8:00), średnia liczba uczniów w klasie wynosi 14. Dzięki takiej liczebności klas mamy możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka i stworzenia mu warunków do osiągania wysokich wyników w nauce. W 2006r. uczniowie klasy VI uzyskali 7-my wynik w Kaliszu z egzaminu zewnętrznego, który był wyższy od średniego wyniku miasta, województwa i kraju.

Wielu uczniów z naszej szkoły uzyskiwało wysokie wyniki w nauce, szkołach wyższych i uczelniach m.in. we Wrocławiu, Łodzi, czy Poznaniu.

Po skończonych zajęciach dzieci maja możliwość przebywania w świetlicy. Pod opieką wychowawców odrabiają zadania domowe, spędzają czas wolny rozwijając swoje zainteresowania i uzdolnienia. W okresie wiosennym spędzają czas na świeżym powietrzu.

W budynku szkoły znajduje się pracownia komputerowa wyposażona w 10 komputerów stacjonarnych z dostępem do Internetu, serwer i komputer przenośny, zastępcza sala gimnastyczna i biblioteka. Do dyspozycji uczniów jest boisko i skocznia do skoku w dal.

Nasza szkolna drużyna sportowa dzięki hojności sponsora ma jednakowe stroje i obuwie sportowe

Szkoła prowadzi zajęcia w ramach kół zainteresowań: informatyczne, matematyczne, regionalne, muzyczne, SKKT, SKS.

Uczniowie promują szkołę w środowisku lokalnym, biorąc udział w imprezach uroczystościach osiedlowych. Przedstawiają Jasełkę zarówno w szkole jak i kościele parafialnym. W święto Patrona szkoły występują również w COSSW w Kaliszu.

Szkoła organizuje zajęcia wspierające indywidualne potrzeby uczniów: nauczaniu zintegrowanym, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz gimnastykę korekcyjną, a dla uczniów klas IV-VI zajęcia wyrównawcze z j. polskiego i matematyki.

Od nowego roku szkolnego uczniowie klas I-IV objęci zostaną zajęciami języka angielskiego. Uczniowie klasy II cały rok szkolny biorą udział w zajęciach na basenie OSRiR w Kaliszu. Pod okiem ratowników uczą się pływać.

Każdego roku z okazji Dnia Sportu Szkolnego i Dnia Dziecka uczniowie biorą udział w konkurencjach sportowych oraz prezentują swojej umiejętności taneczne i śpiewacze. Nasi rodzice oraz kucharka dbają, aby nie zabrakło uczniom słodyczy i grochówki.

W okresie karnawału uczniowie bawią się na balu karnawałowym. Zawsze dopisują im pomysły na wspaniałe stroje, a rodzice przygotowują poczęstunek, napoje i dla każdego uczestnika upominki.

Pod okiem nauczyciela polonisty i informatyka uczniowie samodzielnie redagują gazetkę szkolną, w której zamieszczają aktualności dotyczące życia szkoły.

Dla uczniów przebywających po lekcjach w szkole organizowane są obiady.

Kontakt:

Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu
ul. 25 Pułku Artylerii 4-8
62-800 Kalisz
tel. 768 71 19

4 Komentarze

 1. Łukasz
  Dodano Lipiec 9 o godzinie 13:41 | Zobacz komentarze

  Cały ten proces „unowocześnienia” szkoły zniszczył jej cały urok. Z każdym mijającym rokiem znika więcej drzew, szkoła zamienia się w budynek z kilkoma drzewami poobcinanymi w taki sposób że wyglądają jak łodygi. Z perspektywy czasu można odnieść wrażenie że całokształt terenu dawniej był dość dziki, ale to był właśnie jego naturalny urok. Nie wiem czy to celowy zabieg dzisiejszej dyrekcji, ale szkoła aktualnie odstrasza zamiast przyciągać.

 2. Sławek
  Dodano Listopad 3 o godzinie 10:03 | Zobacz komentarze

  Gdyby nie obecna dyrekcja, to by naszą szkołę zlikwidowano. Piszesz tak bo widzisz co się dzieje i co jest robione i cię narwy biorą.
  Brawo dyrekcja.

 3. Dodano Październik 23 o godzinie 09:57 | Zobacz komentarze

  Spend money on essays by going online, time period papers, basic research papers from trustful essay creating company in MLA, APA structure.
  http://gjcooking.com/?p=729

 4. AndreyCek
  Dodano Marzec 28 o godzinie 19:46 | Zobacz komentarze

  Салют! Ребят! Нашел на приватном форуме ссылку на зарубежную компанию выплачивающую приличные деньги за прохождение тестов. Предназначалась для ограниченного числа людей выбранных по мейлам.
  Ловите пока работает, ссылка пока рабочая – ПЕРЕХОД.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dziewięć + 8 =