24 marca 2012 roku zostało założone Stowarzyszenie Szczypiorniak. Celem statutowym Stowarzyszenia jest przede wszystkim propagowanie kultury fizycznej w szczególności szczypiorniaka jako miejsca z którego wywodzi się piłka ręczna. Oprócz tego Szczypiorniak działa w celu integracji środowisk lokalnych poprzez organizacje lub współudział różnych imprez okolicznościowych takich jak Dzień Seniora, Dzień Kobiet czy też turniejów i festynów na placu rekreacyjnym w parku w Szczypiornie.

Uczniowie Liceum im. Mikołaja Kopernika w MuzeumDzięki siedzibie naszego Stowarzyszenia – Muzeum Historii Szczypiorna poszerzamy wiedzę historyczną dotyczącą Szczypiorna. W budynku Muzeum znajduje się stała ekspozycja dotycząca historii Szczypiorna w szczególności Legionów Józefa Piłsudskiego i znajdujący się tutaj obóz legionistów. Oprócz tego, Stowarzyszenie wraz z Radą Osiedla oraz Towarzystwem Opieki nad Zabytkami w Kaliszu wysprzątało obiekty militarne na naszym osiedlu – chodzi tutaj o schrony Kaliskiej Linii Maginota oraz obiekt obserwacyjny znajdujący się przy ul. Szczypiornickiej. Wspólnie z Radą Osiedla oczyszczony został plac rekreacyjny  znajdujący się przy ul. Gościnnej.  Stworzono tam boisko do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Czynnie włączamy się w obchody rocznic Powstania Wielkopolskiego.

Szczypiorno CupOd czterech lat organizujemy turniej Szczypiorno Cup. Wspomagaliśmy rozwój kaliskiej piłki ręcznej. To również dzięki naszym wysiłkom MKS Kalisz gra obecnie w Superlidze a Hala Arena jest pełna na każdym wydarzeniu związanym z piłką ręczną.

Stowarzyszenie Szczypiorniak zawiązało współprace ze Związkiem Piłsudczyków w Kaliszu.

Wszystkich osoby, które chciałyby dołączyć do Stowarzyszenia gorąco zapraszamy. Składka członkowska wynosi 25zł/rok.

Członkami Stowarzyszenia Szczypiorniak w Kaliszu są osoby ze Szczypiorna lub związane z naszym osiedlem. Aktualnie nasze Stowarzyszenie liczy 18 członków.

Stowarzyszenie Szczypiorniak
Wrocławska 189a (Adres do korespondencji: Wrocławska 127) 62-800 Kalisz
Regon: 302091397
Nip: 6182142044

Share.

Dodaj komentarz