Szczypiorno Cup to rosnąca z roku na rok prestiżowa impreza. Jej organizatorem jest stowarzyszenie Szczypiorniak, a „motorem napędowym” jest pasja organizatorów, wśród których wyróżnia się postać Edwarda Prusa, społecznika, aktywnego propagatora sportu i historii. To jego staraniem powstała izba Pamięci Legionistów w Szczypiornie, z której powstaje Muzeum Piłki Ręcznej. Od samego początku Turnieju wśród organizatorów prężnie działają również Krzysztof Walczak i Daniel Pawlak.

Szczypiorno Cup 2014„Tu w Szczypiornie, narodził się ten spektakularny sport. Tu spisano pierwsze jego zasady. To tutejszy, kaliski zespół MKS przeszedł całą drogę do rozgrywek w Super Lidze. Nie ukrywam, że byłem przy chłopakach od samego początku, aż do momentu ostatecznego sukcesu, czyli wejścia właśnie do Super Ligi” mówi Edward Prus. „Przez prawie trzy dekady piłka ręczna w Kaliszu praktycznie nie istniała. Dlatego z wielkim szacunkiem odnoszę się do tych, którzy w 2007, pierwszego kwietnia, turniejem oldboyów, rozegranym pomiędzy drużynami z Poznania, Ostrowa , Krotoszyna i Kalisza, zapoczątkowali nowa erę szczypiorniaka w Kaliszu. W skład tej pierwszej grupy weszli: Hilary Paszkowski Tadeusz Zentel Sławomir Skoczek Edmund Kubisiak Michał Ditkowski Jan Olszewski Andrzej Tomczak Andrzej Spychała.

Zobacz w galeriach poniżej, jak wyglądały poprzednie wydarzenia. Setki zdjęć ze Szczypiorno Cup mówią same za siebie. To fantastyczna impreza, gdzie sportowa rywalizacja idzie rękę w rękę z budowaniem dobrych relacji. W 2018 mamy już piątą edycję Szczypiorno Cup.

Więcej informacji o turnieju znajdziesz na: www.szczypiornocup.pl

ZOBACZ WIDEO Z POPRZEDNIEGO TURNIEJU

 

Share.

Dodaj komentarz